Eibach 22-23 Genesis GV60 Pro-Spacer Kit (20mm Pair) (Black) - S90-4-20-048-B
Eibach
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
EIBS90-4-20-048-B
UPC:
Availability:
This part is back-ordered therefore shipping time will vary.
MPN:
S90-4-20-048-B
Clearance Item:
N
Special Order:
Y
Adding to cart… The item has been added
Product Overview
Spacers can only be used with wheels that have cut-outs (facing the hub) to clear the stock studs. Please check as follows: Original stud length (i.e. 35mm) minus spacer-thickness (i.e. 25mm) = 10mm excess stud length. The cut-out should have a depth of 11mm.