Eibach 15-18 Honda H-RV Pro-Spacer Kit (25mm Pair) - S90-4-25-011
Eibach
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
EIBS90-4-25-011
UPC:
Availability:
This part is back-ordered therefore shipping time will vary.
MPN:
S90-4-25-011
Clearance Item:
N
Special Order:
Y
Adding to cart… The item has been added
Product Overview
Spacers can only be used with wheels that have cut-outs (facing the hub) to clear the stock studs. Please check as follows: Original stud length (i.e. 26.25mm) minus spacer-thickness (i.e. 25mm) = 1.25mm excess stud length. The cut-out should have a depth of 2mm.